ماشین سازی حسنی

خط تولید مواد شوینده – شامپو و لوسیون -مایع دستشویی

بازدید: 50,060 مرتبه

خط تولید مواد شوینده بهداشتی ساخت ماشین سازی حسنی در مقیاس آزمایشگاهی نیمه صنعتی و تمام صنعتی با ظرفیت تولید در هر شیفت کاری تا ۱۰۰۰۰ لیتر مایع دستشویی، شامپوی سر،شامپوی بدن، مایع لباسشویی، مایع نرم کننده حوله و لباس، مایع شیشه پاکن و مایع ظرفشویی، مایع دستشویی، انواع شامپو و لوسیون، نرم کننده هاو سابر مواد شوینده بهداشتی  را در انواع مختلف هر محصول را تولید کرد.

 

 هزینه های راه اندازی خط تولید مواد شوینده

در دنیای امروز رعایت بهداشت فردی و اجتماعی حرف اول را در سلامتی جامعه می زند و از این رو مصرف مواد شوینده به شکل چشمگیری افزایش یافته است، به طوری که امروزه فروشندگان و تولیدکنندگان انواع مواد شوینده به عنوان پردرآمدترین اقشار جامعه شناخته شده و راه اندازی خط تولید مواد شوینده از جمله کسب و کارهای پردرآمد معرفی می شوند.

با گسترش تحریم های اقتصادی علیه کشور و افزایش قیمت محصولات خارجی در بازار، امروزه اغلب افراد تمایل دارند از تولیدات داخلی کشور به جای محصولات گرانقیمت خارجی که گاها تقلبی نیز می باشند، استفاده کنند. استفاده از انواع مواد شوینده سال ها است که در میان جوامع مختلف افزایش یافته است، به خصوص در این دوره زمانی که ویروس خطرناک کرونا با عدم رعایت بهداشت و پیشگیری های درمانی جان هزاران انسان را در یک روز می گیرد. بنابراین با این حجم از تقاضای بازار راه اندازی یک خط تولید مواد شوینده قطعا کار عاقلانه و صد در صد پر بازده ای است!

در دنیای امروز رعایت بهداشت فردی و اجتماعی حرف اول را در سلامتی جامعه می زند و از این رو مصرف مواد شوینده به شکل فوق العاده ای افزایش یافته است، به طوری که امروزه فروشندگان و تولیدکنندگان محصولات بهداشتی و انواع مواد شوینده به عنوان پردرآمدترین اقشار جامعه شناخته شده و این مشاغل از جمله کسب و کارهای پردرآمد معرفی می شوند.

با این حال شاید بپرسید با وجود تجهیزات مختلف خط تولید مواد شوینده، ملزومات بهداشتی، مواد اولیه گوناگون و سایر فاکتورهای دخیل در تولید این مواد چگونه ممکن است هر کسی بتواند خط تولیدی برای خود راه اندازی کرده و در نهایت با تولید انواع محصولات شوینده به درآمد برسد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم راه اندازی خط تولید مواد شوینده برخلاف سایر خطوط تولید به سرمایه گذاری کلانی نیاز ندارد بلکه شما می توانید تنها با 50 الی 200 میلیون و همچنین در مقیاس صنعتی تا 2 میلیارد تومان خط تولید پیشرفته ای را با انواع تجهیزات راه اندازی کنید و به تدریج با تولید انواع مواد شوینده به درآمد برسید. با توجه به تقاضای بازار تولید و فروش محصولات بهداشتی کار چندان دشواری نیست و به هزینه های زیادی در زمینه بازاریابی نیاز ندارد بلکه شما با کمترین سرمایه می توانید خط تولید انواع محصولات را راه اندازی کرده و در کوتاه مدت به سودهای کلان دست یابید، در واقع این کسب و کار با سرمایه گذاری بسیار کم می تواند در کوتاه مدت از یک کسب و کار تازه تاسیس به یک برند محبوب و پرفروش تبدیل شود.

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده چقدر باید هزینه کنیم؟

در زمینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده لازم است به چهار فاکتور توجه داشته باشید:

  •      آشنایی کامل با فرمولاسیون های تولید و ساختار مواد شوینده
  •      اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و مراجع قانونی ذیربط
  •      تهیه لوازم و تجهیزات کاربردی خط تولید مواد شوینده
  •      تهیه مواد اولیه باکیفیت و تایید شده توسط بهداشت غذا و دارو

همانطور که گفتیم در راه اندازی خط تولید مواد شوینده نیازی به سرمایه گذاری های هنگفت ندارید بلکه شما با سرمایه 50 تا 2 میلیارد تومان نیز می توانید کارخانه یا کارگاه تولیدی خود را راه اندازی کنید؛ اما توجه داشته باشید که راه اندازی خط تولید انواع مواد شوینده می تواند به لحاظ انتخاب مواد اولیه یا تجهیزات کاربردی با یکدیگر متفاوت باشد و این یعنی هزینه های لازم برای راه اندازی خط تولید شامپو با هزینه های راه اندازی خط تولید مایع ظرفشویی متفاوت است ولی در کل برای راه اندازی هر نوع خط تولید شما می توانید با کمترین سرمایه نیز کسب و کار خود را راه اندازی کنید.
 

چهار فاکتور معرفی شده در بالا می تواند براساس دانش و سطح تولید مورد انتظار شما هزینه های مختلفی را در راه اندازی خط تولید در بر داشته باشد. به عنوان مثال فرمولاسیون تولید صابون مایع یا مایع دستشویی قطعا با فرمولاسیون شامپو و مایع ظرفشویی متفاوت است؛ لذا در این زمینه شما باید سطح دانش خود را ارتقاء دهید یا از کارشناسان در این زمینه کمک بگیرید که در هر دو حالت به سرمایه گذاری نیاز دارید. همچنین مواد اولیه به کار رفته در تولید مواد شوینده در هر محصول متفاوت است و این تفاوت ممکن است هزینه های تولید را تغییر دهد؛ اما توجه داشته باشید که در این زمینه همواره کیفیت مواد اولیه باید در اولویت قرار گیرد.

بنابراین در بررسی هزینه های راه اندازی خط تولید مواد شوینده عوامل مختلفی دخالت دارند که هر یک باید به تنهایی مورد بررسی قرار گیرند. با این حال با توجه به تقاضای مصرف کنندگان در بازار و تجهیزات کاربردی خطوط تولید که امکان تولید هر نوع مواد شوینده را در یک کارگاه یا کارخانه فراهم می کند، می توان گفت راه اندازی هر نوع خط تولید از انواع مواد شوینده با سرمایه گذاری کم یا زیاد می تواند بسیار سودآور باشد، به گونه ای که شما بتوانید ظرف مدت چند ماه سرمایه ناچیز خود را چندین برابر کنید.

 

خط تولید مواد شوینده

 

کسب درآمد با راه اندازی خط تولید مواد شوینده

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده نیازی به سرمایه گذاری کلان ندارید بلکه شما می توانید با 50 الی 200 میلیون و همچنین در مقیاس صنعتی تا 2 میلیارد تومان یک خط تولید پیشرفته راه اندازی کنید که انواع مواد شوینده در آن تولید می شود. بنابراین اگر به دنبال کارآفرینی با سرمایه گذاری ناچیز و در عین حال پرسود هستید، می توانید با راه اندازی خط تولید مواد شوینده کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

 

چگونه با راه اندازی خط تولید مواد شوینده به درآمد برسیم؟

مواد شوینده یکی از پرکاربردترین محصولات تولیدی خطوط تولید هستند که از اولین سال های تولید مورد توجه عموم افراد قرار گرفتند. این محصولات با گسترش رعایت بهداشت در جوامع به یکی از پرمصرف ترین کالاها تبدیل شده اند، به طوری که امروزه می توان با یک سرمایه گذاری بسیار ناچیز در زمینه تولید انواع مواد شوینده از جمله شامپو، صابون مایع، مایع دستشویی، لکه بر، جرمگیر، انواع پاک کننده ها، سفید کننده و غیره خط تولید مواد شوینده را راه اندازی کرد و بدین طریق کسب درآمد داشت.

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده نیازی به سرمایه گذاری های کلان ندارید بلکه شما در گرانی های حال حاضر بازار کشور تنها با 50 الی 200 میلیون و همچنین در مقیاس صنعتی تا 2 میلیارد تومان می توانید یک خط تولید پیشرفته راه اندازی کنید که انواع مواد شوینده در آن تولید می شود. همچنین با توجه به تقاضای بالای مصرف کنندگان در بازار برای خرید مواد شوینده لازم نیست زمان زیادی را صرف بازاریابی کنید یا هزینه های هنگفتی برای تبلیغات بپردازید، چرا که مواد شوینده همواره خریداران خاص خود را در بازار دارند. بنابراین اگر به دنبال کارآفرینی با سرمایه گذاری ناچیز و در عین حال پرسود هستید و می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن به سودهای کلان دست یابید، می توانید با راه اندازی خط تولید مواد شوینده کسب و کار خود را راه اندازی کرده و در کوتاه مدت سرمایه خود را دو چندان کنید.

اکنون شاید بپرسید چگونه خط تولید مواد شوینده را راه اندازی کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت راه اندازی خط تولید مواد شوینده کار چندان دشواری نیست بلکه لازم است در ابتدا تجهیزات مورد نیاز این کار را خریداری کرده و سپس ضمن آشنایی کامل با چگونگی مراحل تولید انواع مواد شوینده نسبت به تولید محصولات مورد نظر خود اقدام کنید. در این خصوص توجه داشته باشید که گاها از یکسری تجهیزات می توانید برای تولید انواع محصولات استفاده کنید، یعنی شما می توانید با راه اندازی خط تولید خود انواعی از محصولات شوینده از جمله شامپو، صابون، مایع دستشویی و انواع پاک کننده ها را تولید کنید که این اقدام ضمن افزایش تنوع محصولات تولیدی در افزایش سودآوری های کسب و کار شما نیز موثر است.

 

در صورتیکه در پخش فیلم خطایی رخ داد از طریق کانال آپارات ما مشاهده کنید

تجهیزات کاربردی در زمینه راه اندازی خط تولید محصولات آرایشی و بهداشتی

همانطور که می دانید مواد شوینده معمولا به دو بخش تقسیم می شوند، دسته اول شوینده هایی هستند که در نظافت محیط استفاده می شوند و دسته دوم شوینده هایی هستند که در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی کاربرد دارند. برای راه اندازی هر نوع از خط تولید مواد شوینده لازم است در ابتدا مجوزها لازم را از وزارت بهداشت یا سایر مراجع قانونی دریافت کنید و سپس با تهیه تجهیزات لازم خط تولید را راه اندازی نمایید.

خط تولید شامپو یکی از خطوط تولید کاربردی و فعالی است که شما با راه اندازی آن می توانید در کوتاه مدت به سودآورینی کلانی دست یابید، چرا که مصرف مواد شوینده ای همچون شامپو در اولین رده از مصرف محصولات آرایشی قرار می گیرد و در واقع شامپو یکی از پرمصرف ترین محصولات در حوزه مواد شوینده معرفی می شود؛ اما فراموش نکنید این محصول همواره در تنوع خاصی تولید می شود تا نیاز کاربران را در خصوص بهداشت پوست و مو پاسخ دهد. بنابراین توجه به نحوه تولید و انتخاب مواد اولیه باکیفیت در راه اندازی خط تولید شامپو بسیار حائز اهمیت است.

همچنین در کنار راه اندازی خط تولید شامپو به عنوان پرمصرف ترین مواد شوینده آرایشی، مواد شوینده ای مثل صابون های مایع، مایع های ظرفشویی و … جزء محصولات پرکاربرد در حوزه بهداشت معرفی می شوند. این دسته از مواد شوینده نیز با توجه به کاربردی که در حوزه بهداشت دارند و عموما سلامت جسمانی کاربر با این مواد سروکار دارد، لذا لازم است به نحوه تولید و انتخاب مواد اولیه این مواد شوینده توجه داشته باشید.

با این حال به طور کلی از جمله تجهیزات کاربردی که شما می توانید با استفاده از آن خط تولید مواد شوینده محصولات آرایشی و بهداشتی را راه اندازی کنید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •     مخزن بارگیری مواد اولیه
  •      دستگاه یونیزه کردن آب
  •      میکسر
  •      تجهیزات آزمایشگاهی بررسی کنترل کیفیت مواد شوینده
  •      مخزن آرامش
  •      تجهیزات بسته بندی کننده

 

خط تولید مواد شوینده

 

آشنایی با خط تولید مواد شوینده و نحوه عملکرد آن

 

به طور کلی برای تولید مواد شوینده به یک خط تولید مواد شوینده متشکل از یک سری دستگاه ها و تجهیزات نیاز داریم. زیرا این محصولات با سلامتی افراد و محیط زندگیشان ارتباط مستقیم دارند. به همین دلیل می بایست در بهترین شرایط و توسط مجهزترین دستگاه ها تولید شوند. در این بخش به بیان اطلاعاتی درباره خط تولید مواد شوینده می پردازیم.

 

آشنایی با خط تولید مواد شوینده و نحوه عملکرد آن

امروزه با توجه به شرایط آب و هوایی، افزایش جمعیت شهرها و به ویژه آلودگی هوا لزوم استفاده از ماده شوینده بیش از پیش احساس می شود. علاوه بر این با توجه به شرایط حاد بیماری کرونا و ضرورت استفاده از مواد شوینده و بهداشتی، شاهد افزایش تولید و استفاده از این قبیل محصولات هستیم. از این رو راه اندازی خط تولید مواد شوینده تا حد زیادی می تواند نیاز داخلی را برطرف نموده و سبب سودآوری برای صاحبان کسب و کار و فعالان این حوزه شود. برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده ابتدا باید یک محیط سرپوشیده را فراهم نموده و پس از آن براساس قوانین و ضوابط اداره صنعت معدن و اداره بهداشت با رعایت استانداردهای ملی ایران محصولاتی با کیفیت تولید کرد. از بین مواد شوینده بهداشتی می توان به مایع ظرفشویی، مایع دستشویی، جرم گیر، لکه بر، شیشه پاک کن، شامپوی سر و بدن و … اشاره کرد.

 

تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده

– دستگاه یونیزه کردن آب (RO)

به طور کلی آب مصرفی دارای املاح معدنی بوده و درجه سختی آن برای انجام بعضی کارها مناسب نیست. بدین جهت برای تولید مواد شوینده با استفاده از دستگاه یونیزه، سختی آب را کاهش داده و شرایط لازم را برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده فراهم می کنند. براساس تحقیقات صورت گرفته در این زمینه، درجه سختی آب برای تولید مواد شوینده می بایست کمتر از ppm40 باشد.

– مخزن ذخیره آب به همراه پمپ استیل

برای انجام فرآیند تصفیه آب و انجام فرمولاسیون، می بایست آب را درون یک سری مخازن ذخیره کرد. بدین جهت برای نگهداری آب در طول شبانه روز از مخزن های پلی اتیلن با ظرفیت حداقل 1800 لیتر استفاده می شود. علاوه بر این یک پمپ استیل (ضد زنگ) روی مخزن نصب شده، تا هنگام نیز به صورت لحظه ای آب را وارد خط تولید مواد شوینده نماید. پس از آن آب توسط میکسر با مواد مخلوط شده و عمل فرمولاسیون انجام می گردد.

 

– میکسر استنلس استیل

میکسر استنلس استیل یکی از دستگاه های مهم و به نوعی بخش اصلی خط تولید مواد شوینده به شمار می آید. زیرا در این بخش آب و مواد مورد نیاز برای تولید ماده شوینده وارد میکسر می شود. پس از آن درون میکسر عمل فرمولاسیون انجام شده و محصول نهایی تولید می شود. با این توصیف می توان گفت در صورت خراب شدن یا عدم استفاده از این دستگاه، خط تولید مواد شوینده مختل شده و از کار می افتد.

– دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک و پمپ غلیظ کش

در مرحله آخر خط تولید مواد شوینده، محصول بدست آمده به وسیله یک پمپ غلیظ کش (به دلیل اینکه مواد شوینده غلیظ هستند) از میکسر خارج شده و درون ظرف های مخصوص به خود ریخته می شود. توجه داشته باشید که دستگاه های پرکن مایعات در دو نوع پرکن مایعات نیمه اتوماتیک و پرکن مایعات تمام اتوماتیک وجود دارند. بدین جهت براساس نوع، میزان استفاده و بودجه می توانید یکی از این دو مدل را انتخاب کنید. علاوه بر این پمپ های غلیظ کش با توجه به نوع ماده شوینده و غلظت آن، در انواع گوناگون با قدرت های مختلف طراحی و تولید می شوند. به طور مثال قدرت و نوع پمپ غلیظ کش مورد استفاده در خط تولید مایع ظرفشویی با پمپ مصرفی در خط تولید لکه بر و جرم گیرها متفاوت است. زیرا غلظت و ساختار این گونه مواد شوینده با یکدیگر متفاوت بوده و نیازمند استفاده از پمپ های غلیظ کش گوناگونی است.

 

–  تجهیزات آزمایشگاهی

یکی دیگر از ضروریات و لوازم مورد نیاز در خط تولید مواد شوینده، تجهیزات آزمایشگاهی است. زیرا پس از تولید مواد شوینده، به منظور آگاهی از کیفیت و کارایی محصول بدست آمده، باید آنها را در شرایط مناسب آزمایشگاهی سنجیده و مورد ارزیابی قرار داد. به عبارت دیگر می توان گفت بر اساس نتایج بدست آمده از آزمایشات، استانداردهای لازم به محصول تولیدی تعلق می گیرد.

در پایان خاطر نشان می گردد با توجه به اینکه شوینده ها از ضروریات جامعه امروز به شمار می آیند، سودآفرینی این محصولات به نسبت بالا است و از مشاغل زود بازده به شماره می رود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر از تمام امکانات دستگاه بسته به نوع نیازتان تماس بگیرید.


با نصب رایگان ۱سال گارانتی و۱۰سال تامین قطعات ، رکورد ارزانی وکیفیت از مسیر نوآوریی همچنین طراحی وساخت سایر دستگاه ها ی بسته بندی ،فرآوری و….صنایع وهمچنین طراحی انواع ماشین آلات ابتکاری گوناگون ماشین سازی حسنی

قیمت : رکورد ارزانی وکیفیت از مسیر نوآوریی (بالای همین صفحه روی درخواست پیش فاکتور کلیک کنید)

بخش فروش و مشاوره: 09115566372

آدرس سایت بین المللی ما: Pharmachine.org

آدرس سایت ما در ایران : Novinebtekar.ir

آدرس :گیلان – لاهیجان-جاده رودبنه -نرسیده به سالن ورزشی- ماشین سازی حسنی
ماشین سازی حسنی ضمن فروش محصولات خود در بازارهای داخلی و تامین نیاز صنعت دارویی و غذایی کشور و جلوگیری از واردات وخروج ارز محصولات تولید شده را به کشور های حاشیه خلیج فارس عراق افغانستان سوریه ارسال و به فروش رسانیده است.

hassani@novinebtekar.ir

تلگرام : mashindaro@
اینستا :phar_machine_org
نشانی: گیلان لاهیجان ، شهرک صنعتی ، ماشین سازی حسنی

واحد فروش : 09113846372 واحد پشتیبانی : 09118456372